Kent Havası - Genel - Blog

Haqos Ex-1500

Akvaryum Dış Filtre

İyi geceler arkadaşlar. Sizlerle tanışalı dokuz gün oldu ve onuncu günün içindeyiz şu an itibariyle. Hobi hanem ve kent havası kanalları iş birliğiyle düzenlenen yarışmada artık som yüz metreye girmiş bulunmaktayız. Sahur içinde son hızda devam ediyoruz. Ramazan ayı gerçekten çok rahat geçiyor. Ya vaktimizin büyük bir kısmı evdeyiz ondan ya da alıştı artık bünyemiz. Sizlere bu dokuz günlük süre zarfında ki onuncu güne girmiş bulunuyoruz o kadar çok mekan hakkında deneyim ve tecrübe biraz akvaryum biraz tarih biraz extreme sporlar biraz da kendim hakkında bilgi verdim. Umarım paylaşımlarımı okur değerlendirir sizin için ufakta olsa fikir edinmenizi sağlar. Takipçi sayımın gün geçtikçe artacağını ve yazılarımın daha fazla insana fayda sağlayacağını değerlendiriyorum. Takip etmeyi unutmayın.

Gelelim şu anki konumuza. Konumuz haqos ex-1500 dış filtre. Sizlere haqos ex-1500 hakkında bilgiler ve kullanma tecrübelerimden bahsedeceğim. Öncelikle üürn hakkında size sayısal ve nazari bilgileri vereyim daha sonra ürünle ilgili tecribelerimi paylaşacağım. Ürün Saatte bin beş yüz litre su kapasitesi ile dört yüz ve yedi yüz litre arasındaki akvaryumlarda mekanik temizlik ve oksijen sağlamakta ben iki yüz yirmi litrelik akvaryumda kullanmaktayım.

Filtre bölümü beş bölümden oluşmakta. Filtre içerisinde bulunan 5 sepet içerisinde sünger, seramik, biobal, elyaf ve karbon filtre malzemeleri standart olarak bulunmaktadır. Ben bu ürünleri ve sıralamalarını değiştirdim tabiî ki. Yazının ilerleyen kısımlarında bahsedeceğim. Motorda seramik mil bulunmaktadır ki bu güzel bir özellik. Otuz altı watt elektrik çekmekte. Bu değer biraz fazla olsa da aylık olarak aman aman bir elektrik ücretine takamül etmez.

Filtre üzerinde malüm hortum giriş ve çıkışları bulunmakta. Hortum giriş ölcüleri on altı yirmi iki mm, hortum çıkış ölçüleri on iki on altı mm olarak bildirilse de ben giriş ve çıkışta on altı yirmi iki ölçülerinde silikon hortum kullanmaktayım. Ürünün kuruluma hazırlanmasından bahsedeyim sizlere.

Filtre akvaryumun dışında akvaryumdan daha aşağıda kalacak şekilde yerleştirilmelidir ki zaten musluk yönleri yukarı doğru ve motor olarak güçlü bir motor olduğundan hiçbir sıkıntı çıkartmamaktadır. Bazı dış fitlerlerin aşağıda olduğu durumlarda debi kuvvetinin oldukça düştüğünü hepimiz biliriz. Ben bu üründe henüz böyle bir sıkıntı yaşamadım. Kurulumu gayet kolay öyle içinde hava kaldı derdi falan yok. Üzerinde bulunan elektronik düğme sayesinde filtre içinde bulunan havayı kolayca dışarı atma imkanınız bulunuyor. Ürün içerisinde bulunan beş sepette dolu olarak geliyor. İlk kullanım için ideal daha sonra değiştirebilirsiniz tabi. Kullanmadan önce de bütün filtrasyon malzemelerini bir sudan geçirmenin iyi olacağı kanaatindeyim. Kurulumu o kadar kolay ki. Hortumları akvaryuma yerleştirildikten sonra, üst bölümünde yer alan elektronik hava pompası yardımı ile hava basıldıktan sonra, prize takıldığında çalışmaya hazırdır. Genelde dış filtre içinde oluşan havayı almak insanı çıldırtır. Bu üründe böyle bir durum söz konusu değil

Ben bu dış filtreyi yaklaşık bir yıldır kullanmaktayım ki bu süre zarfında çok şükür en ufak bir problem dahi yaşamadım. Kurulumunun kolaylığı hava almasının kolaylığından bahsetmeyeceğim bile bir çok üst sınıf modelde bile olmayan bir özellik bence. Tam bir fiyat performans ürünü diyebilirim. Ayda bir temizliğini yapıp keyfime bakıyorum. Suyun debisinde falan en ufak bir düşme yok. Kesinlikle tavsiye ettiğim ve kullanmaktan mutlu olduğum bir cihaz. Evet arkadaşlar yine bir ürün tanıtımı yazı dizimin daha sonuna gelmiş bulunmaktayım. umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Sağlıkla Kalın, Evde Kalın.