Kent Havası - Gayrimenkul - Blog

BİR DAİRE PARASINA BEŞ DAİRE NASIL KAZANIRSIN?

YATIRIM İÇİN DAİRE Mİ ARSA MI: BİR DAİRE PARASINA BEŞ DAİRE NASIL KAZANIRSIN?

Birçoğumuz bilmediğimiz bir şeye yatırım yapmıyoruz. Sağlam ve güvenilir limanlar arıyoruz. Uzun vadede bir veya birkaç konut satın alarak bunları kiraya veriyoruz. Bunlardan gelir elde etmeyi hedefliyoruz. Ancak bu durum herkes için aynı öneme sahip olmayabilir. Dikkatli ve mantıklı bir yatırım için sağlam bir liman arayanlara bu yatırım şekli katma değeri çok yüksek bir kazanç gibi gelmeyebilir. Nereden ve nasıl kazanacağını bilen, bu bilgiye sahip olan kişi konutun uzun vadede bir yatırım aracı olmadığını bilir, benimser ve ona göre hareket eder.

Başlığımdan da yola çıkacak olursak, bir konut parasına beş konut parası nasıl kazanabileceğinizin ipuçlarını sunacağım. Doğru bir adımla, doğru bir lokasyonda yapacağınız toprak yatırımı ile beş konuttan daha fazlasını kazanmanız işten bile değildir. Hatta bunun daha fazlasını da kazanabilmeniz mümkün.

Burada kısa vadede bir konut alırsınız, satarsınız ve bir kâr elde edersiniz. Ya da konut satın alırsınız ve mülkünüzü kiraya vererek bir kira getirisi elde edersiniz. Bu, şu demek değildir: Konut yatırımı kesinlikle doğru bir yatırım olamaz. Elbette konut yatırımından da kazanç sağlayabilirsiniz. Ancak uzun vadede yapılacak şey doğru bir yatırım yapıp 10 yıl süre ile sabırla bekleyebilmek. Sürecin sonunda da bu mülkün satışından elde edilecek gelir ile 5 ve daha fazla konut alma imkanı sağlayabilirsiniz.

Unutmayınız ki doğru yatırım, yüksek kârlı kazançlar getirir. Sevgiyle kalın.

MEHMET BULUT

Emlak ve Toprak

Yatırım Uzmanı

__________________________________________________

İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN:  @ozgurgayrimenkul44 

__________________________________________________

OFİS KONUMUMUZ İÇİN  TIKLAYINIZ