Giresun - Bulancak - Kent Olay

Muhtarlar Sürekli Uyarıda Bulunuyor

Vatandaşların Koronavirüs (Covid-19 )’den korunmak için köylere akın etmesiyle köy muhtarları köy ahalisini sürekli uyarmak zorunda kalıyor.

Muhtarlar sürekli uyarıda bulunmak zorunda kalıyor.

Giresun‘a bağlı köylerde son zamanda gurbetçilerin ve şehir merkezlerinde oturanların Koronavirüs (Covid-19 )’den korunmak için köylere akın etmesiyle köy muhtarları köy ahalisini sürekli uyarmak zorunda kalıyor.

Yurt genelinde bu konuda çok eğlenceli videolar paylaşılsa da konu çok ciddi. Hayatınızla kumar oynamayın. Evde Kalın, evde hayat var sloganıyla herkesin kendisini izole etmesi gerekiyor. Bu işin şakası yok. Yetkililerin uyarılarına uyun, herhangi bir sorunla karşılaşanların muhtarlara ulaşarak sorunlarını halletme yönüne gitmeliler.

Sosyal medya üzerinden bu sabah uyarıda bulunan AHURLU köy hesabından yapılan uyarı tüm yurttaşlarımızın diline tercüman oldu.

Ahurlu köyü hesabından yapılan açıklama şöyle; SEVGİLİ KÖYLÜLERİM MALÜMÜNÜZ ÜZERİNE BÜTÜN DÜNYAYI SARAN CORONA VİRİSÜ İLE BÜTÜN DÜNYA GİBİ ÜLKEMİZDE SAVAŞMAKTA.

BU KADAR TEHLİKELİ BİR İLLETE KARŞI KÖYÜMÜZ DIŞINDA (İSTANBUL SAKARYA YALOVA BULANCAK V. S) DE YAŞAYANLAR SON ZAMANLARDA KÖYE DÖNMEKTE TABİKİDE DÖNMEK HAKLARI LAKİN GÖRDÜĞÜMÜZ ÜZERE HİÇBİRŞEY YOKMUŞ GİBİ HOŞ BEŞ SARMAŞ DOLAŞ VE MİSAFİRLİK AYNEN DEVAM ETMEKTE NE OLUR KÖYE DIŞARDAN GELENLER KENDİLERİNİ EVLERİNDE 14 GÜN İZOLE ETSİNLER YOKSA BÜTÜN KÖY KARANTİNAYA ALINMAK DURUMUNDA VE ÇANLAR VERMEK GİBİ DURUMLARLA KARŞILAŞABİLİRİZ KİMSE BU VEBALE ORTAK OLMASIN

BU İLLET O KADAR HIZLI VE O KADAR KOLAY BULAŞIYORKİ SİZ BİLE ANLAYAMAZSINIZ

SİZDEN RİCAM KENDİNİZİ İZOLE EDİN HERKES BİRBİRİYLE SOSYAL İZOLEYİ KORUSUN NE OLUR CAN VEYA CANLAR VERMEYELİM.

 muhtarlar, ikaz ediyor,bulancak,giresun