Bilecik - Merkez - Petshop

Göker Petshop

Güzel bir dükyan.Bilecik gibi biyerde diğer petshoplara göre daha iyi.Malzeme konusunda geniş seçenekleri var.1 defa Bilecikten geçerken uğramiştim.Balık hobisi ile ilgilendiğim için genellikle gittiğim yerlerde petshopları gezerim.Dükyanı gerçekten başarılı buldum ve malzeme çeşitliliğinde oldukça zengin.Dükyan sahibi oldukça ilgili.Ama balık çeşitliliği biraz az daha farklı türler getirilebilir.Ama tabi ne kadar talep olduğunu bilemem akvaryum baliklarina o yüzden dükyan sahibinede hak veriyorum.Yem konusundada farklı çeşitler var.Bilecikte gidilebilecek sayılı petshoplardan.
Nüfusu çok kalabalık olmayan, küçük bir şehir olan Bilecik petshop açısından da çok zengin değil. Şehirde irili ufaklı petshoplar var tabi ki ve genelde fiyatlar ortalama düzeyde oluyor. Bilecik’te birkaç kez alışveriş yaptım. Bu dönemde benim balık, akvaryum ve akvaryum malzemeleri alırken tercih ettiğim petshop genelde Göker Petshop oluyordu. Zaten genel olarak buraya lepistes, moli, plati gibi canlıdoğuran çeşitlerinden almak için uğruyordum. Balık ve akvaryum konusunda benim üzerinde özellikle durduğum iki konu var: Sağlıklı canlı ve hijyenik ortam. Bu ikisi sağlandığı takdirde akvaryum hobisi çok zevkli ve iç ferahlatıcı olacaktır.

Göker Petshop hatırladığım kadarıyla merkezi bir konumdaydı. Dükkan içerisindeki balıklar oldukça sağlıklı ve yukarıda söylediğim gibi de dükkan içerisinde hijyenik bir ortam yaratılmış. Bu da gelen müşterinin dükkan içerisinde daha fazla durup alışveriş yapma isteğine sebep olan etkenlerin başında geliyor bence. Bilecik petshop sayısı açısından çok şanslı olmasa da Göker Petshop içerisinde muhtemelen aradığınız canlı veya malzemeyi bulacaksınızdır. Bilecik konum olarak  Ankara ,  Eskişehir ,  Kocaeli ,  İstanbul  gibi şehirlere çok uzak olmadığı için sanırım canlı trafiği de bu şehirler arasında çok problem olmuyor. Bu yüzden de aradığınız balık veya akvaryum malzemesi dükkanda yoksa bile kısa süre içerisinde petshop tarafından diğer illerden temin edilebilecektir.

Bunun dışında Göker Petshop sahibi oldukça ilgili bir kişi. Gelen müşterilerle tek tek ilgilenip ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı oluyor. Anadolu’nun küçük bir şehri olan Bilecik petshop mağazaları arasında aradığınız ürünü bulabileceğiniz yerlerden birisi bence burası mekan. Dükkanda satılan canlılar arasında: Lepistes, melek, Japon balığı, gökkuşağı, ciklet türleri, vatoz ve çöpçü balığı benim aklımda kalmış olan balık türlerinden. Akvaryum hobisine yeni başlayan kişilerin genelde ilk tercih ettiği canlıdoğuran türlerini buradan alabilirsiniz. Dükkanda gözüme çarpan tek şey akvaryum bitkilerinin azlığı olmuştu ama tabi bu da dönemsel bir şey olabilir. Özellikle yaz aylarında akvaryum bitkileri sıcak havadan olumsuz etkilendiği için böyle bir durum olmuş olabilir. Zaten evimdeki akvaryumdaki bitkileri de genelde yaz aylarında ölüyor, zayıflıyor ya da güç kaybediyorlar. Kısacası eğer Bilecik’te petshop arıyorsanız burası gidip görmeniz gereken bir mekandır.