Balıkesir - Ayvalık - Kafe ve Bar

CUNDELİ

Yeni Nesil Meyhane

Namık Kemal Mahallesi, Ayvalık Caddesi No:10 Cunda, Ayvalık/Balıkesir

- 0 266 327 19 10 -

Cundeli Taverna Cunda Adası’nın Ayvalık Caddesi’nde bulunan hoş müzikleri çaldığı, yemekleri lezzetli, fiyat açısından da ortalamanın biraz üstünde seyreden bir mekan. Fakat sunduğu hizmet, bulunduğu konum, çevresi, müşteri kitlesi ve kalitesiyle ziyaret edilmeye değer bir mekan profili çiziyor. Arkadaşlarınızla gittiğinizde Cundeli konsepti, dekorasyonu, yeme içme konusundaki özenli sunumlarıyla sizi asla pişman etmiyor. Her ne kadar bugünlerde Covid-19 yeni koronavirüs salgını nedeniyle çalışmaları kısıtlanmak zorunda kalmış olsa da şu karantina günleri geçtikten sonra, özellikle de yazın yaklaştığı şu günlerde insanın aklında yer etmeyi başarıyor diyebilirim.

Evden çalışmak zorunda olduğum bu salgın günlerinde kaç gündür evinde kapalı kalmış bir insan olarak şöyle korona virüs olmadığı bir günde, Ayvalık güneşinin o tatlı güneşi altında gündüz denizde yüzüp, akşamüstü sevdiklerimle birlikte kısa bir şekerleme uykusu yaptıktan sonra akşam eğlenmeye gideceğim bir yer olarak düşünüyorum. Ağustos sıcağı gelmiş, akşam saatlerinde böyle hafif ılık bir rüzgar esiyor, kafam çoktan çakırkeyif olmuş bile… Derken oradan çıkıp Cunda’da ufak bir gezinti… Sabaha kadar da Cundeli Taverna’da kalacak değiliz ya. Sonra birkaç top dondurma, oradan da gidip bir nargile kafe ziyareti… Neyse şimdilik yaza daha çok var, hele şu virüs problemini de atlatalım da.

Gerçi bu söylediklerim zaten yaz mevsiminde Cunda Adası’nda olmasa bile yine sahil kesiminde herhangi bir yerde klasik rutin haline gelmiştir birçok kişi için. Özellikle  İzmir  veya  Antalya  gibi Ege Denizi ve Akdeniz kıyısında yazlık sahibi olma gibi avantaja sahip kişiler için bu tür faaliyetler alışıldık hale gelmiştir. Yazlık sahiplerinin zaten en büyük ayrıcalığı da bu tür eğlence mekanlarına, denize, deniz havasına her daim yakın olmaları hatta bunlarla iç içe olmalarıdır. İleride emekli olduğumda (maalesef emekliliğe kadar yazlık sahibi olmak zor) güzel bir yerden yazlık alıp kendi bahçemle ilgilenip denizin tadını çıkarmak, güzelce kafa dinlemek gibi planlarım var.

Velhasılı Cunda Adası’na gidildiğinde ziyaret etmek için bir köşeye not alınabilecek bir mekan Cundeli Restoran. Adamların sloganı bile Yeni Nesil Meyhane. Bir yenilikçilik var yani. Gidin, görün.
Cundeli Cunda içinde epey meşhur bir mekan. Hiç tecrübe etmedim ama Cunda'ya gittiğimde önünden geçerken dikkatimi çekti. Gidenler Cundeli hakkında yorum yapabilir.