Ankara - Mamak - Mobilyacı

İkea Nata Vega

Ve babaların kutsal çilesi Ikea. Ankara’da tek mağaza olarak hizmet vermekte olan Ikea da evinize göre ilgili ilgisiz bir şey bulmak ihtiyacınız olsa da olmasa da bir şey almadan çıkmadığınız vay be bu kadar alışveriş mi yaptık dediğiniz yer.

Nata Vega Avm de bulunan Ikeaya şehir içinden ulaşım çok ta kolay değil. İlla ki şahsi arabanızla gitmeniz gerek. Toplu taşıma çilenize çile katabilir. Asil gidilir çok ta bilmiyorum açıkçası. Burayı gezince Avm yi gezecek ne enerjiniz ne bir isteğiniz kalmayacak. Ayaklarınız agrimis biran önce eve gideyim modunda olacaksınız peşin olarak söyleyim. Ya tek burayı gezmeye gideceksiniz ya da sadece Avm yi. İkisi aynı anda olmuyor peşin peşin söyleyim. Şimdi gelelim deneyimlere. Girdim mi çıkmanız mümkün değil labirent gibi her yeri dolaşmanız gerekiyor. Bu da kapitalist dünya pazarlama stratejisinin bir gereği. Başlıyorsunuz labirentte dolaşmaya arada Kestirmeler var kacirmamaniz gerek. Çokta kestirme oldukları söylenemez o mağaza gezilecek o kadar. Eşinizi çocuğunuzu durdurmaya çalışsanız da bir süre sonra oluruna bırakıp sizde katılıyorsunuz alışveriş serüvenine. Çok güzel yaratıcı şeyler de var çok ilgisiz alakasız şeyler de. Ama almayacağınız varsa bile kendinizi bir aydınlatma mobilya mum sehpa koltuk kap kacak alırken buluveriyorsunuz. Üst kat showroomu gezdikten sonra depo bölümüne iniyorsunuz ve depo bölümünden istediğiniz ürünü alıyorsunuz. Bu arada aralarda tasarım icin yardım alabileceginiz iç mimarlar bulunuyor. Ücretli mi ücretsiz mi çok bilgim yok açıkçası. Ve final. Kasaya gelirsiniz bir bakarsınız hesap 250 TL. Biz ne aldık bakışı hanımın gözlerine dokunur.

Ödemeyi yaparsınız IKEA’da showroom'u gezdikten sonra çocuklar ve baba yorgun ve sıkkındır, molaya ihtiyaçları vardır. Marka bunun üzerine tüm aile üyelerine hitap edecek yemeklerin bulunduğu bir restoran kurdu. Burada yemekler hem sağlıklı hem ekonomik hem de ailenin sıkılmış üyeleri enerjilerini toplayabilir. Bu restoranlar genelde zarar ediyor da olsa, böylesi bir hizmet ortalama kazancı artırıyor. Bence herkesin yolu bir gün düşer buraya.