Ankara - Çankaya - Pastane ve Tatlıcı

Baklavacı Hacıbaba

33 yıldır Ankara’da yaşayan orijinal atadan yadigar bir Ankaralı olarak daha önceki paylaşımlarımda sizlere özel ve genel olarak mekanları tanıtmaya özen gösterdim. Özgün paylaşımlar ve deneyimler sunduğumu düşünüyorum. Mekan tanıtımına başlamadan önce daha önceki paylaşımlarıma bakmadıysanız bakmanızı özellikle Gezilecek yer yok diyenlere bir kaç günde Ankara yazımı okumalarını tavsiye ederim. Şimdi gelelim mekan tanıtımına.

Güzel sıcacık taptaze bir baklava mi yemek istiyorsunuz? İste tam olarak Dogru yerdesiniz.

Ben kendimi bildim bileli var baklavacı hacibaba. Yazıyı yazmadan ufak bir araştırma yaptım yanlış bir şey yazmamak icin. 3 kuşaktır devam ediyorlarmış baklava yapmaya. Yolları bahtları açık olsun bence devam da edecektir hanı.

Ankara da en güzel baklavayı yiyebileceğiniz yerler arasında ilk üçe girer.

Nadiren pişirmeden kaynaklı kalite düşüklüğü olsa da Ankara'da yiyebileceğiniz en iyi baklava , kendine özgü tereyağı tadı ise Türkiye'de eşsiz diyebilirim . Hemen yiyecekseniz şöbiyet ve fıstıklı baklavayı, bekliyecekse kuru baklavayı tavsiye ederim , sarı burma ve padişah da ise sürpriz yaşayabilirsiniz , bazen kalitesi sizi tatmin etmeyebilir . Fiyatı pahalı diyenlere söyliyebileceğim tek şey ; aynı kalite daha ucuza yok , en azından Ankara'da .

FAVORİM ŞÖBİYET ve KURU BAKLAVA