Ankara - Çankaya - Kafe ve Bar

İf Performance Hall

Her Ankarali gencin illaki gittiği bir yerdir if performance hall. Gençlik yıllarımda burada grubumla konser vermişliğim de var hani. Korkmasın günlerde artık sadece eğlenmek için gidiyorum.

Küçük olduğu için oldukça kalabalık bir mekan ama gittiğiniz güne ve katıldığınız konsere göre değişiklik gösteriyor tabii ki. Güzel gruplar çıkıyor sosyal medyalarını da takip etmeniz gerekiyor. Kendilerini yeniliyorlar, sosyal medyayı aktif kullanıyorlar. Bazen ücretsiz bilet de sosyal medya hesaplarından dağıtıyorlar. Mekana bunaltıcı ve sıkıcı diyebilirsiniz. Cidden küçük ve basık bir mekan ama olsun ilerleyen saatlerde pekte takılmıyorsunuz bir duruma. Çıkan gruplarla iç içesiniz adamlar dibinizde çalıyorlar oda güzel oluyor. Gece yarısından sonra çok kalabalık nefes almakta güçlük çekebilirsiniz.Icki çeşidi sınırlı.Ozellikle alkol dışı içecekleri soğutma gereği bile duymuyorlar.Hemen önünde sigara içenler ordusu yüzünden içeri giriş çıkış sıkıntılı.

Havalandırma sorunu artık yok ama belli noktalarda buz gibi soğuk hava vurur sırtınıza. Çalışanlar kibardır. Ben genelde bara gitmeden arada gezen arkadaşlardan alırım içeceği. İkramı esirgemezler. Güvenlikler de kibar ve kaliteli insanlardır. (Bir de çok uzun süre çalışan arkadaşlar var, diğer mekanlardakine nazaran çalışan sirkükasyonu az.)

Adamların sloganı "Gece If'te biter." Ve doğru tespit. Nerede takılırsan takıl çıktığında "bir If yapalım mı?" Diye sorar gruptan birileri. Bir de "Burada eğlenmeyen nesle aşina değiliz." var ve bu da hakkını veriyor. 2003'ten beri gitmediğim sene olmadı sanırım ve hiç boş görmedim.