Ankara - Çankaya - AVM ve Pasaj

Tepe Prime

Eskişehir yolu 9.km de yer alan a,b ve c olmak üzere üç yapıdan oluaşan ankaranın göz bebeği olan iş merkezi. Dolmuşçular tarafından ikiz kuleler olarakta bilinir. Normalde iş merkezi olarak bilinir ama alt kısmında irili ufaklı güzel kafe ve barlar yemek yiyebileceginiz fastfood yerler ve tabi eglenebileceginiz hayal kahvesi gibi mekanlar bulunmaktadır.

Şahsi arabanızla gidiyorsanız eğer zamanında sağa yanaşmazsanız girişini çok rahat kaçırabileceğiniz bina. çıkışında da yeniden eskişehir yoluna girecekseniz uzunca bir cepten devam ederek yola çıkıyorsunuz. bu cep hep var mıydı, yoksa yeni mi yapıldı anlayamadım. Ama bir kaç sefer gittikten sonra giriş ve çıkışta problem yaşamıyorsunuz açıkçası. Ben hiç park yeri sıkıntısı yaşamadım burada. Tamam çok araba oluyor ama illa arabanızı koyacak bir yer de oluyor.

İs merkezi demiştik buraya.Gelelim iş merkezi kısmına. Burda çalışanların çoğu keçiören , etlik vb. yerlerde oturdukları için bu dehşet mekanda sürekli zengin koca hayali kurarak çalışırlar, gereksiz bir elitist takılma arzusu, zengin koca bulma amacıyla maaşının yarısından çoğunu bu bahsettiğiniz lokantalara vererek piyango hesabı hayatlarına devam ederler. Değişik bir moda bürünüyorlar açıkçası plaza girl olmak bunu gerektirir tabi. Neyse iş merkezi kısmı bizi çokta alakadar etmiyor. Biz eğlencemize bakalım.

Bir Armada Hayat Sokagi havası var burda da tabi mekan sayısı olarak o kadar da fazla değil. Popüler olarak newcastle, hayal kahvesi önde gelen mekanlar arasında. Newcastle da sohbet eder içer hayal kahvesine yatay geçişle eğlenmene devam eder müzik dinler dans edersin. Saydığım iki mekanın dışında arabica, bağ’datlı, barnee’s coffee, big baker, butcha, chefs&jars, dürdüm, Ege balık, irish town, num num, quick china, waffle in love gibi mekanlar bulunmakta. Bunlarada tek tek değineceğim insallah önümüzdeki günlerde. Bence kaliteli mekanların bulunduğu kaliteli insanların geldiği bir mekan. Herkese tavsiye ederim alternatifiniz çok çünkü. Korona bitince mutlaka gideceğim yerler arasına ekledim seni tepe prime.